Pięć wypraw do Gruzji to już jakiś dorobek, dlatego na stronie powstała nowa zakładka, w której zebrane są informacje o naszej działalności w tym Kraju. Kolejna wyprawa jest planowana na sierpień 2024 roku, która z pewnością pokaże nami wiele ciekawych miejsc. Tymczasem można obejrzeć film o jaskini Lodowej w Khvamli.

W dniach 16-17.02 odbyła się kolejna edycja Zimowej Włóczęgi NCCT. W tym roku miejscem biwakowania była wiata pod Skopcem w Górach Kaczawskich. Pomimo wysokiej temperatury powietrza w górach napotkaliśmy spore ilości śniegu, miejscami o grubości pokrywy do 50 cm.

W niedzielę, 15 lipca zorganizowany został spływ kajakowy rzeką Kwisą na trasie Ławszowa - Trzebów (25km). W wydarzeniu wzięły udział 23 osoby (16 osób związanych z klubem). Po chwili oczekiwania i różnych logistycznych kombinacjach na wody wypłynęliśmy po godz. 11. Niedaleko od miejsca startu czekał na nas najbardziej emocjonujący fragment trasy - prożek, a największym zaskoczeniem okazała się woda wpływająca do kajaka (poniżej kilka filmików). Ze względu na finał Mundialu w Swiętoszowie pożeganliśmy się z szóstką uczestników. Po przenieseinu kajaków przez drogę i przepchnięciu ich przez mielizny popłynęliśmy dalej ku kolejnej przenosce.

Przepłynięcie wyznaczonej trasy zajęło nam ok. 6 godzin, w tym czasie zatopiliśmy dwa kajaki i but. Po zakończeniu spływu rozpaliliśmy ognisko oraz grill. 

Było to pierwsze od kilklu lat wakacyjne spotkanie niezwiązane z działalnością jaskiniową.

Zdjęcia od Łukasza:

Zdjęcia od Adama:

W dniu 26.01.2019 w siedzibie naszego klubu odbyła się pierwsza tegoroczna impreza - Bal Przebierańców. W spotkaniu wzięli udział członkowie naszego klubu oraz koledzy i koleżanki z zaprzyjaźnionego Stowarzyszenia Turystycznego "Piechur".

fot. Patryk Płonka

W dniach 17-18.03.2018 roku odbył się V Skiturowy Rajd Grotołazów im. Jacka Wiśniowskiego. W wyjeździe udział wzięło 40 osób (16 pieszcyh) należących do pięciu klubów: Speleoklubu Bobry Żagań, Jeleniogórskiego Klubu Jaskiniowego, Wałbrzyskiego Klubu Górskiego i Jaskiniowego, Speleoclubu Wrocław oraz Speleoklubu Łódzkiego. Trasa przebiegała w okolicach Śnieżnika Kłodzkiego. Szczegóły trasy znajdziecie na facebookowym wydarzeniu:

Opublikowany przez Wałbrzyski Klub Górski i Jaskiniowy na 1 marca 2018